Fazilet Eğitim Kurumları

Faziletli Nesiller Yetiştirir

Z-ÜSK- Bağlarbaşı-Lis-Etkinlikler

2017-2018 ETKİNLİKLERİMİZ

YETİM KARDEŞLİĞİ VE SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ.

Okulumuz sosyal sorumluluk projesi kapsamında organize ettiğimiz ve Üsküdar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma kurumundan resmi kanalla ulaştığımız bir yetim aileye her ay nakdi yardimda bulunuyor,ailemizin ihtiyaçlarının bir kısmını karşılıyoruz.10.Sınıf öğrencilerimizin kendi harçlığından ayırarak verdiği birikimleri her ay farklı öğrencilerimizle bizzat aileyi ziyaret ederek veriyor bu vesileyle öğrencilerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. 
2016-2017 ETKİNLİKLERİMİZ


Halk Ekmek Fabrikası Gezimiz

Özel Üsküdar Bağlarbaşı Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencilerimiz Kimya Öğretmenleri rehberliğinde Uygulamalı Kimya Dersi kapsamında Kartal -da bulunan Halk Ekmek Fabrikası’nı gezdiler. Öğrencilerimiz önce üretimi yerinde görerek ekmeğin üretiminde tüm aşamaları inceleyip üretimin içine girdiler. Öğrencilerimiz için odlukla eğitici ve eğlenceli bu gezimizden büyük zevk aldılar. 

 
Üsküdar Bilim Kültür Sanat Şenliği Proje Sergimiz

Özel İstanbul Fen Lisesi ve Özel Üsküdar Bağlarbaşı Anadolu Lisesi öğrencilerimizden oluşan proje gruplarımız Fizik, Kimya ve Tarih alanında proje danışmanı öğretmenlerimizin rehberliğinde hazırladığımız bilim projelerini Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde sergilediler. Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Kaymakamlığı’mızın da desteğiyle gerçekleşen Üsküdar Bilim Kültür Sanat Şenliği’nde Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN okullarımız projelerini çok beğenip, özel ilgi gösterdiler. Ayrıca okulumuz adına katılım ve teşekkür belgesi verdiler. 
Dünya engelliler programı


Ögrencilerimizle Üsküdar Milli Eğitim Müdürlügünün organize ettigi dunya engelliler programındayız.


İsitme Engelliler Meslek Lisesini ziyaret 
İŞİTME ENGELLİLER LİSESİ ZİYARET 

Ögrencilerimizle 24 kasımda ziyaret ettiğimiz işitme engelliler lisesi öğretmenlerine öğretmenler günü suprizimiz
Okulumuz sosyal sorumluluk projemiz kapsamında engelleri birlikte aşıyoruz 9A sınıfı öğrencilerimizle Yeditepe işitme Engelliler Meslek Lisesini ziyaret ettik.
KAHVALTI VE BEYLERBEYİ SARAYI GEZİSİ

9.A sınıfımızla beylerbeyinde kahvaltı yaptık ve beylerbeyi sarayını ziyaret ettikMEVLANAYI ANMA PROGRAMICUMHURİYET BAYRAMISAİT GÜRSOY OKULUMUZU ZİYARET ETTİ
6 EKİM İSTANBULUN KURTULUŞU
Üsküdar Bilim Kültür Sanat Şenliği Proje Sergimiz

Özel İstanbul Fen lisesi ve Özel Bağlarbaşı Anadolu lisesi öğrencilerimiz Fizik ,Kimya ve Tarih  alanında hazırladığımız bilim projelerimizi Bağlarbaşı Kültür Merkezinde sergiledik. Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Kaymakamlığı’mızında desteklediği Üsküdar Bilim Kültür Sanat Şenliği’nde Üsküdar İlçe Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz okullarımıza ve öğrencilerimize teşekkür belgesi verdiler. 

Pelit Çikolata Fabrikası ve Müzesi Gezimiz

 

Özel Bağlarbaşı Anadolu lisesi 11.sınıf öğrencilerimizle Uygulamalı Kimya Dersi kapsamında Esenyurt’ta bulunan Pelit Çikolata Fabrikasına Ve Müzesi’ne gezi düzenledik. Öğrencilerimiz önce üretim atölyesini gördükten sonra müze kısmında tarih büyüklerin, ünlülerin, masal kahramanlarının ve İstanbul ve dünyada ki tarihi eserlerin çikolatadan yapılmış heykel ve maketlerini gördüler. Öğrencilerimiz Kimya Her Yerde Ünitesi kapsamındaki konularından Çikolata üretimini  yerinde gördüler.Ayrıca öğrencilerimiz  eğitici ve oldukla eğlenceli bu gezimizden büyük zevk aldılar. 
ÜSKÜDAR BİLİM VE SANAT ŞENLİĞİ


TARİHİ  EĞLENEREK  ÖĞRENİYORUZ!

Okulumuz Tarih öğretmeni tarafından projelendirilen ve öğrencilerimiz tarafından uygulanan “KITALARIN HAKİMİ” adlı tarih oyunu “Osmanlı Tarihini” yaşayarak öğretme yöntemi çerçevesinde hazırlanmıştır.Oyun talimatı öğrencilerin oyunu oynarken Osmanlı devletinin yerine geçerek empati kurmalarını sağlayacak şekilde hazırlanarak tarihi yaşamaları hedeflenmiştir.
REHBERLİK FAALİYETLERİMİZ


25 Kasım 2015 Perşembe İstanbul Bilgi Üniversitesi Tanıtım Birimi ve Kurumsal İletişim Direktörü Murat Saydam ile profesyonel öğrenci olmak konulu sunu gerçekleşti.17 KASIM 2015 SALI  NASA 'DA GÖREV YAPAN ASTROFİZİKÇİ  DR UMUT YILDIZ İLE SÖYLEŞİ PROGRAMINA İŞTİRAK EDİLDİ22 EKİM 2015 Üsküdar Üniversitesinden Uzm. Psk. Aslı BAŞABAK ile internet bağımlılığı üzerine söyleşi gerçekleşti.6 Aralık 2015 uzman psikolog ORHAN GÜMÜŞEL ile iletişim stilleri konulu konferans gerçekleşti

ÇANAKKALE GEZİMİZ


ÜSKÜDAR ŞİİR FESTİVALİ


MART 2015 ENİS DOKO FİZİK KONFERANSIMART2015

ÖĞRENCİMİZ UMAY KOÇ IŞIK OKULLARININ DÜZENLEDİĞİ 
İNGİLİZCE KONUŞMA YARIŞMASINDA 28 KATILIMCI ARASINDA 5. OLARAK MANSİYON ALMIŞTIR..
MART 2015
KİTAP FUARI GEZİSİMART 2105
MESLEKLER SEMİNERİ YAPILDI
ŞUBAT 2015 TÜRK DÜNYASI VE CENGİZ DAĞCI 'YI
ANMA GÜNÜ

OCAK 2015 MEZUNLARIMIZLA BULUŞTUKOCAK 2015
MEVLANAYI ANMA PROGRAMI

ARALIK 2014 
DOĞAL AFET VE DEPREM KONFERANSI

KASIM 2014 
ZARARLI MADDE BAĞIMLILIĞI ÜZERİNE İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN YETKİLİLERCE ÖĞRENCİLERİMİZE SEMİNER VERİLDİ .

NİSAN 2013 KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

 

MART 2013 - 1. DÖNEM BAŞARI GÖSTEREN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÖDÜL TÖRENİ

ŞUBAT 2013 TELEVİZYONCU EĞİTİMCİ YAZAR SAİT GÜRSOY OKULUMUZDA

OCAK 2013 SİGARANIN ZARARLARI KONFERANSI

OCAK 2013 VATAN ŞİİRLERİ DİNLETİSİ

 

Fazilet Eğitim Kurumlarından Özel İstanbul Fen Lisesi ve
Özel  Üsküdar Bağlarbaşı Anadolu Lisesi’inin ortaklaşa düzenlediği Vatan Şiirleri Dinletisi 15 Ocak 2013 Salı günü gerçekleştirildi. Öğrencilerin, okulun yayını olan Vatan Şiirleri Antolojisi’nden seçtikleri şiirleri dramatize ederek seslendirmeleri beğeniyle izlendi. Şiir, müzik ve görsel efektlerle desteklenen dinletinin önümüzdeki dönemlerde de devam edeceği belirtildi. Görev alan öğrenci ve öğretmenlere Genel Müdür Veli Şirin ve Okul Müdürü Hasan Ünaldı tarafından  belegeler verildi.

KASIM 2012 ANKARA GEZİMİZ

  

 

KASIM 2012 MESLEKLER SEMİNERİ

  KATILIMCILAR:
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ:
YRD. DOÇ. DR. FERHAT ÖZEKE  (BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ)
YRD. DOÇ. DR. AYLA ASLAN   (MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK)
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ:
PROF.DR SELMA DOĞAN (HEMŞİRELİK)
PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ
YRD. DOÇ MERVE ÇELEBİ

 

  

EKİM 2012 - AFRİKA DA AÇILAN 3 KUYUMUZ

 

EKİM 2012- BİLECİK- SÖĞÜT -İZNİK GEZİSİ

 

HALAT ÇEKME YARIŞMASI-2012

ÇANAKKALE KUTLAMALARI-2012

 

 

 

COMENİUS İSPANYA ZİYARETİ-2012

 

KONYA GEZİMİZ-2012

 

KAPADOKYA GEZİMİZ-2012

 

ŞAİR VE YAZAR BESTAMİ YAZGAN BİZLERLE-2012

 

BURSA ULUDAĞ GEZİSİ-2012

MEHMET AKİF ERSOY 'U ANMA PROGRAMI

Bağlarbaşı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri  Hakan Terzioğlu ve Bilal Murat Özpolat; Din Kültürü Öğretmeni Talha Boyalık’ın hazırladıkları; öğrencilerimizin coşkuyla sahneledikleri Mehmet Akif Ersoy’un  hayata bakış açısı adlı oyun  büyük beğeni topladı

--------------------

VELİ EĞİTİM SEMİNERLERİ

Fazilet Eğitim kurumları Rehberlik Servisinin organize ettiği 20 Aralık 2010 ve 27 Aralık 2010 tarihlerinde gerçekleşen Veli Eğitim Seminerlerimiz İlköğretim ve Ortaöğretim Rehber öğretmenlerinin açılış konuşmaları ile dört oturum olarak gerçekleşti.20 Aralık 2010’da gerçekleşen oturumumuzun değerli konukları arasında Prof. Dr. Mahmut Çamdibi hocamız ve Psikolog Faruk Bülbül yer aldı.Mahmut Çamdibi hocamızın sohbet havasında gerçekleştirdiği ve katılımcıların beğeniyle dinlediği Modern İnsanın Çıkmazları adlı sunumdan akılda kalan mesajlar şunlardı: İnsanoğlunun tarihi süreç içerisindeki ilerlemesi teknik anlamda gerçekleşirken, insani hasletler yönünde tam tersi bir durumun varlığı gözden kaçmamakta.İnsandaki “elde etme”, “sahip olma” duygusunun sınır tanımadığı, mutluluğa ulaşma aracı olarak fedekarlık, paylaşım, dua vb. insani hasletlerin son bulup, tükettikçe kendini daha iyi hisseden bir neslin oluşturulduğunu bunun da uzun vadede getireceği zararları hepimizin bir fert olarak düşünmesi gerektiği üzerinde duruldu.

 Bir diğer konuşmacımız Psikolog Faruk Bülbül ise “Sınav Kaygısı ve Aile” adlı sunumunda ilk olarak Kaygı’nın tanımı ve belirtilerini anlattı.Sınav Kaygısı: Sınav öncesi öğrenilen bilginin, sınav esnasında aktif olarak kullanılmasına engel olan ve başarının düşmesine yol açan yoğun duygu halidir.

Sınav Kaygısının Fiziksel Belirtileri; Kalp Çarpıntısı, Karın Ağrısı, Terleme, Titreme…Duygusal Belirtileri;Korku, Yetersizlik hissi, Mutsuzluk, Tedirginlik..Sınav Kaygısı ile Başa Çıkmak için ilk olarak sınavdan önce sınava iyi hazırlanmış olarak girilmeli sınav sırasında başaramayacağım, sorular zor olacak, bilmediğim konular çıkacak gibi iç konuşmaları yapmamalıyız.

 Aileye Düşen Görevler: Çocuğunuzdan beklediğiniz başarı düzeyi, çocuğunuza çalışması konusunda yaptığınız baskılar çocuğunuzun kaygı duymasına ve başarısız olmasına yol açar.

Sınavlara hazırlanma  süreci birçok adayı olgunlaştıran bir süreçtir  ve  bu konudaki en doğru kararı onlar verecektir. Şu aşamada yapılacak en doğru şey; sınav hazırlıklarını çok aksatmadıkları sürece mümkün olduğunca az uyarıda bulunmak olmalıdır.Önemli olanın çocuklarımızın Ruh Sağlığı olduğunu unutmamalıyız.

27 Aralık 2010’ da  gerçekleşen ikinci haftadaki ilk oturumumuzda ise Prof. Dr. Mehmet BEKAROĞLU, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite’ yi bizlere anlattı.

 

Doğru tanının bu hastalıkta çok önemli olduğunu, hareketli olan her çocukta dikkat eksikliğinin yer alamayacağını söyledi. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite’nin en belirgin özelliğinin çocukta okul – ev ortamı ayrımı olmadan her zaman bir hareketliliğin olduğu, bu durumun 3- 4 yaş sularından itibaren kendini göstermeye başladığını dile getirdi.Yine Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite’nin çocukta zeka ile ilgili bir probleme işaret etmediğini, sadece dikkatini toplamakta zorluk çeken çocuğun yoğunlaşamadığı için ders başarısında ister istemez bir düşüklüğün olduğuna vurgu yaptı.

 İkinci oturumda ise Co- Terapist Ebru TUNCAY , sözel yolla abartılı, eksik veya yanlış  aktardığımız duyguları, iç içe geçmiş ilişkileri, olayları Psikodrama yoluyla kendiliğinden doğal bir nasıl ifade edebileceğimize ve bunun çözüm için en önemli basamak olduğunu küçük bir canlandırma ile gösterdi.

 Kısa bir bakış attığımız Veli Eğitim Semineri konuşmacı ve katılımcılarına bir kez daha teşekkürler….

----------------------------------------------------------------------------- 

COMENIUS PROJEMİZ

Özel Üsküdar Bağlarbaşı Anadolu Lisemiz  için hazırlamış olduğumuz  AB LLP Comenius Projemiz başarılı bulunarak çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır.  

 Üsküdar Bağlarbaşı Anadolu Lisesi Projemiz kapsamında; 27 Kasım – 04 Aralık arasında 4 farklı Avrupa Ülkesinden toplam 18 Lise Öğrencisi, 13 kişilik öğretmen grubu ile birlikte okulumuza ve İstanbul’umuza ziyarette bulunmuşlardır.

 Proje ortaklarımız, İtalya-İspanya, Macaristan ve Polonya’dan lise düzeyinde okullardır.

 Okulumuz ve misafir öğrencilerinin sergilemiş oldukları yerel gösteriler, Vakıfımız Yönetim Kurulu Üyeleri, İdarecilerimiz, Öğretmenlerimiz, Velilerimiz ve Öğrencilerimiz tarafından ilgi ile izlenmiştir. Karşılıklı olarak hediyeler ve plaketler takdim edilmiştir.

Misafir öğrencilerimizi evlerinde konuk etmiş olan sayın velilerimize, göstermiş oldukları ilgi  ve özveri için teşekkürü   borç biliriz.

-------------------------------------------

2010 YILI MEZUNLARIMIZ GURUR TABLOSU 

Özel Üsküdar Bağlarbaşı  Anadolu Lisesi  Okul Müdürü Sayın Hasan Ünaldı’nın  açılış konuşmasını yaptığı  törende sevinç  ve duygu yüklü anlar bir arada yaşandı.

 

 

O törende öğrencilerimizin sevinç ve heyecanın öğretmenlerimiz de paylaştı

2009-2010 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI

 Okul biricimiz Begüm Tüzün yaş kütüğüne plaket çaktı  ve ödülünü Genel Müdürümüz Sayın Veli Şirin Bey’den aldı.

Hedefleri ve Ruhu Olan Fazilet’li, Üretken Gençlerimiz Mezuniyet Coşkusunu Yaşadı.

 

      “MUTLUYUZ! 2010 YILI MEZUNLARIMIZ  ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİLER.” 

MAHMUT KAMİL AKKUŞ YILDIZ TEKNİK ÜNİV.    MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

BEGÜM TÜZÜN MARMARA ÜNİV,                          İŞLETME ENFOMATİĞİ

ABDULSAMET İTKÜ KÜLTÜR ÜNİV.                    İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ,(ing)

AHMET KİZİR MEDİPOL ÜNİV.                             DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

ASIM DALGIN  İSTANBUL BİLGİ ÜNİV.               ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER

YAVUZ TER ÖZYEĞİN ÜNİV                                   İŞLETME (%50 BURSLU)

YAVUZ SELİM BAKİ BAHÇEŞEHİR ÜNİV.     ULUSLAR ARASI TİC.ve İŞLETMECİLİK

MERTCAN VURAN  İST.BİLGİ ÜNİV           ULUSLAR ARASI TİC. VE İŞLETMECİLİK

SENEM CANSU AYDEMİR  İST. ŞEHİR ÜNİV.        İŞLETME (İNGİLİZCE)

ÖZGÜR ÖZPULAT  ÖZYEĞİN ÜNİV                  İŞLETME (İNGİLİZCE) %50 BURSLU

MEHMET ALİ UZUN  KÜLTÜR ÜNİV.               İNŞAAT FAKÜLTESİ

EMRE KAPTAN YEDİTEPE ÜNİV.                     REKLAMCILIK VE AFİŞ TASARIM                     

      NUR CEVİZLİ İST. AREL ÜNİV.FEN EDEB FAK                TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

 ---------------------------------------

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI COŞKUYLA KUTLADIK

10 KASIM’DA ATAMIZI ANDIK.

 

--------------------------------------

PAKİSTAN’DA YAŞANAN SEL FELAKETİ DOLYISIYLA MAĞDUR  OLAN KARDEŞLERİMİZE YARDIM ELİ UZATTIK, DÜNYA KARDEŞLİĞİ VE YARDIMLAŞMANIN ÖNEMİ ÜZERİNEDE  BİR PROGRAM YAPTIK.

 

 -----------------------------

MEZUNLAR KONUŞUYOR PROGRAMIMIZDA MEZUNLARIMIZDAN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER MEZUNU EREN YAZICIOĞLU ÖĞRENCİLERİMİZLE SOHBET ETTİ

  

 ------------------------

VEFATININ 74. YILINDA İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’U RAHMET   VE MİNNETLE ANDIK.

-------------------

OSMANLI’YI DAHA YAKINDAN TANIMAK VE ÖĞRENCİLERİMİZDE MİLLİ ŞUURU GELİŞTİRMEK AMACIYLA OSMANLI GEMİLERİ SERGİSİ AÇILDI.

-----------------------

ÖĞRENCİLER ARASINDA KAYNAŞMA SAĞLANMASI VE SPORUN GÜZELLİKLERİNİ YAŞAYABİLMEK DÜŞÜNCESİYLE SINIFLAR ARASI FUTBOL TURNUVALARI YAPILDI.

---------------------------------

ÜNİVERSİTE SINAVLARI ÖNCESİNDE YOĞUN ÇALIŞMA TEMPOSU VE STRESLE DAHA KOLAY BAŞA ÇIKABİLMELERİ İÇİN 12. SINIFLARLA DR. FARUK ÖNDAĞ REHBERLİĞİNDE MOTİVASYON ÇALIŞMASI YAPILDI

-----------------------

ÖĞRENCİLERİMİZİ OKUMAYA TEŞVİK ETMEK VE OKUYAN BİR TOPLUM OLUŞTURABİLMEK MAKSADIYLA OKUL GENELİNDE KİTAP OKUMA YARIŞMASI YAPILDI.

 -------------------------

DÜNYAYI, FARKLI KÜLTÜRLERİ DAHA YAKINDAN TANIMAK VE YABANCI OKULLARLA TANIŞMAK İÇİN BAŞLATTIĞIMIZ COMENİUS PROJESİ KAPSAMINDA  İTALYA, İSPANYA, POLONYA, MACARİSTAN’DAN GELEN ÖĞRTEMEN VE ÖĞRENCİLER OKULUMUZDA GÖSTERİLERİNİ SUNDULAR

 --------------------

ÇOĞU ZAMAN HABERLERDE İZLEDİĞİMİZ BİLİMSEL GELİŞMELER VE İCATLARI YAKINDAN GÖREBİLMEK AMACIYLA BİNBİR İCAT MÜZESİNE GİTTİK

 

 

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret456488