Fazilet Eğitim Kurumları

Faziletli Nesiller Yetiştirir

Z-ÜSK-İlköğretim Okulu Etkinlik

2018-2019  ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ.

DEPREM KONULU KONFERANS

Okulumuda,  deprem esnasında yapılması gerekenler hakkında öğrencilerimie bilgi verilmiştir.OKUMA BAYRAMI

ANASINIFI GÖSTERİSİ1.DÖNEM SONU GÖSTERİMİZ


24 Kasım Öğretmenler Günü Programı

Faziletli nesiller yetiştiren Faziletli öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler günü okulda yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu güzel günde öğrencilerimiz öğretmenlerine yaptıkları sunumlarla öğretmen olmanın mutluluğunu bir kez daha yaşattılar7. Sınıflar Kahvaltı- 18 Ekim  2018Artık geleneksel hale getirdiğimiz sınıf kahvaltısı etkinliği ile birlikte hem veli,öğrenci,öğretmen ilişkilerini daha verimli hale getirmek hemde öğrencilerimizin ortak duygular içersinde hergün okulda sınıf sıralarını paylaştığı arkadaşları ile kahvaltı masasını paylaşmasına sıtandartın dışına çıkıp hem eğlenmek hemde ilişkilerimizi daha kuvvetli aidiyet duygusunu oluşturmak için yaptığımız sabah kahvaltısı programımızı gerçekleştirdik.


29 EKİM CUMHURİYET  BAYRAMI


MERKEZ KONFERANS SALONUNDA CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 95. YILINI İLKOKUL OROTORYO VE ÖĞRENCİ SUNUMLARI İLE 2A SINIFI ZEYBEK GÖSTERİSİ ;ORTAOKUL PİYES VE ŞİİR SUNUMU, VE OKUL KOROSU İLE KUTLADIK.1. Sınıflar ve Anasınıfı Oryantasyon Programı

10 Eylül 2018
Fazilet Eğitim Kurumları 1.sınıf ve Anasınıfı öğrencileri 2018-2019 eğitim öğretim yılına oryantasyon programı ile eğlenerek başladı. Oryantasyon günlerimizde her gün yapılan farklı etkinliklerimizle öğrencilerimiz eğlenceli vakit geçirerek alıştırma süreci yaşadılar. Güven ve kaynaşma ortamı yaratılarak tanışmaları sağlandı. Öğrenciler bu etkinlikler sayesinde okulun açılışına her yönüyle hazır hale geldiler.

LGS sistemi toplantısı

01/10/2018


:  Velilerimize liseye geçiş sistemi olan LGS  ile süreçler hakkında bilgi verildi.  Sınav konularına ilişkin bilgilendirme, geçen senenin değerlendirilmesi, tercih zamanı, okulun bu sınavlarla ilgili danışmanlık sistemi ve  öğrencilerin bu sistemle takip altında olacağı  anlatıldı.


2017-2018  ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ.

KULÜPLER

Satranç Kulübü
Origami KulübüMelodi KulübüSTEP DANS KULÜBÜMasa Tenisi Kulübü


Hüsn-i Hat KulübüDRAMA KULÜBÜAKIL OYUNLARI KULÜBÜ

KermesKaz Rahman röportajKitap KampanyasıHALK OYUNLARI


KIŞ KAMPI


1.sınıflar Oyuncak müzesiAh Minel Aşk Tiyatrosu


4-B SINIFI


3-B SINIFI


3-A PELİT ÇİKOLATA MÜZESİ3-A KELEBEK ÇİFTLİĞİ


3-A SINIFIMIZ


1.SINIFLAR 

1)      İlkokul 1. sınıf, öğrencilerin eğitim yaşamlarının temelini attıkları yıldır. Öğrencilerin gelecekteki yaşamlarını biçimlendirecek düşünce, davranış, beceri ve tutumlara yönelik kendi anlayışlarını oluşturmaları ve deneyim kazanmaları bu dönemde başlar.

Bizse temel derslerde,

  • Kendini tanıyan ve yeteneklerini keşfeden,
  • Günlük olaylardan ve yakın çevresinden yola çıkarak toplum bilinci kazanan
  • Dayanışma, işbirliği ve sorumluluk duygularını geliştiriren
  • okuduğunu anlayan, kendini iyi ifade eden, araştıran, eleştirel düşünen
  • Matematiğin hayatın gerçek bir parçası olduğunu anlayan ve matematiğe karşı olumlu bir tutum geliştiren  öğrenciler yetiştirmeyi hedef edindik.


 1-A SINIFIMIZ
1-B SINIFIMIZ2016-2017 ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ.


Fazilet  Koleji OKU YOR Projesi:

 

Özel Üsküdar ilk ve Ortaokulu olarak her hafta periyodik olarak belirlediğimiz gün ve saatlerde OKU-YORUM projesi gündeme alınmıştır.

 

Okumak çocuk yaşlarda insana kazandırılması gereken yeteneklerin başında gelmektedir. Okumayı çocuklarınıza aşılarken okul hayatının sonrasını düşünerek hareket etmeniz gerekir. Bu dönemsel bir öğrenimden çok hayat boyu öğrenmeye hitap edecek şekilde kazandırılmalıdır. Çünkü insanın sahip olacağı okuma alışkanlığı akademik alan dahil olmak üzere karşılaşılacak problemler konusunda kendisine yeni şeyler öğrenme ve araştırma kabiliyetini hediye edecektir.

 

 Proje kapsamında belirlenen hedefimiz okuma alışkanlığında etkili olan çevre ve ailelere;

·       Öğrencilerin okuma alışkanlığını geliştirmeleri konusunda katkı sağlamak.

·       Türkçenin doğru ve güzel kullanılmasını sağlamak,

·       Okuduğunu anlama ve anlatım becerilerinin geliştirilmesini sağlamak,

·       Öğrencilerin nitelikli kitap tercih etmelerini ve okumalarını sağlamak;

·       Okulumuz  genelinde okuma kültürünü geliştirmek,

amacı ile  proje uygulamaya konulmuştur. 

EĞİTİMDE BİR DEVRİM: micro bit

 İngiltere’de ortaokul çağındaki öğrencilere dağıtılacak olan micro bit  akıllı özelliklerle kodlanabilir bir mikro bilgisayardır. BBC, çocuklara bilim, teknoloji, mühendislik  alanlarında  ilham  vereceğini umuyor. Bu atılımın uzun vadede ülke geleceği için çok güzel bir yatırım olduğu görülüyor. Çocukları 10-12 yaşlarında yazılım konusunda eğitmenin, tüketen biri değil üreten biri olmanın çocuklara aşılanması o ülke için kuşkusuz mükemmel bir yatırımdır.

Bizde fazilet koleji olarak 7.sınıf öğrencilerine bu beceriyi kazandırmayı hedefledik. Ve bu proje kapsamında kodlanabilir micro bit çipler tüm 7.sınıf fazilet öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtılmıştır.  Bu Proje ile Türkiye’nin gelecekteki Bill Gates, Steve Jobs ve Mark Zuckerberg ‘lerini yetiştirmeyi hedefliyoruz.

 Ders öğretmenleri Mehmet PALAZOĞLU ve Merve AKGÜL
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI


OKUL TEMSİLCİ SEÇİMLERİ

Özel Üsküdar Ortaokulu olarak 2016-2017 eğitim öğretim yılındaki okul temsilci seçimimizi gerçekleştirdik. Beş adayımıza verilen bir haftalık propaganda zamanı adaylar içinde çok çekişmeli geçti. Afişler asıldı, vaatler sunuldu, konuşmalar hazırlanıp sınıflar gezildi. Oylar kullanılıp sonuçlar açıklandığında 7-B sınıfından Ahmet Emin Şenel okul temsilcimiz seçildi.5A-5B SINIFLARI KAHVALTI ETKİNLİĞİ

5-A ve 5-B öğrencilerimiz, sınıf öğretmenleri, müdür yardımcısı ve rehber öğretmeni ile Fethipaşa Korusunda bulunan Dilruba Restaurant’ında kahvaltı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Kahvaltı tabakları dolarken ve yumurta tokuşturma yarışmasında öğrencilerimiz  mutlu ve çok eğlenceli vakitler geçirdiler.


CAMBRIDGE ENGLISH

Cambridge Engilish: Flyers (YLE Flyers)

Young Learners English: Flyers olarak da bilinen Cambridge English: Flyers, çocukların dil öğrenme serüveninin bir parçasıdır.  Çocukların temel seviyede günlük sözlü ve yazılı İngilizce ile başa çıkabildiğini göstermenin mükemmel bir yoludur.  Ayrıca bu sınav okuduğunu anlama, yazma, dinleme ve konuşma becerilerin destekleyen sınavlardandır. 7 senedir okulumuzun öğrencileri bu sınavlara hazırlanmakla beraber son 4 yıldır okulumuzda bu sınav yapılmaktadır.

Bu sınavlar sonucunda, eğitim ve iş amaçlı uluslararası kabul görmüş sertifikalar verilir. Özel Üsküdar ortaokul öğrencileri ise Flyers sınavının başarısını kutlayan, özgüvenini artıran ve iletişim becerilerini geliştirdiği için kendisini ödüllendiren bir Cambridge English ödülü almışlardır.
YENİ ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI

Özel Üsküdar İlkokul ve Ortaokul 2016-2017 eğitim öğretim yılı; anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerimizin ilk hafta heyecanlarıyla başladılar. Daha öncesinde anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz  okula uyumlarını kolaylaştırmak için bir oryantasyon sürecinden geçtiler ve bu süreç öğrencilere okulu ve okulda bulunan olanakları tanıtmak amacı ile düzenlenen çalışmaları kapsamıştır. Bunun sonucunda 2016-2017 eğitim öğretim yılını büyük bir coşkuyla karşıladık. Yeni eğitim yılının hepimize sağlık, mutluluk getirmesini, vatanımıza ve milletimize hayırlı olması temennisiyle
OKUL KULÜPLERİ

2016-2017 eğitim öğretim yılında faaliyet gösterecek olan okul kulüpleri ilkokul ve ortaokul öğrencilerine  büyük bir coşkuyla konferans salonumuzda  tanıtıldı.
2015-2016 ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ.


Spelling  Bee 

Okulumuzda  birinci dönem İngilizce Zümresi olarak  ilkokul ve  ortaokul ayrı olmak üzere    Spelling Bee  ( heceleme yarışması)  yarışması   coşkuyla   gerçekleştirildi.  Yarışmada  heyecan doruklarda iken verilen aralarda   Raz-kids  online kütüphanemizden en iyi ses kaydı yapan öğrencilerimiz de   sertifikalarını  almış oldular. Yarışmaya  katılan tüm öğrencilerimiz Spelling Bee sertifikası alırken yarışmamızın   birincileri Madalya ile ödüllendirildiler.  Seyircilere yöneltilen sorularla onların da yarışmanın içinde olmaları sağlandı.  Yarışmacılarımıza ödülleri Okul Müdürümüz  Sayın Ahmet Meral tarafından   program sonunda  takdim edildi. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi  İngilizce zümresi olarak tebrik ediyori başarılarının artarak devamını diliyoruz.DEĞERLER, GELECEĞİMİZDİR!

Değerler, aklın ve kalbin birlikte uyum içinde olması şeklinde tanımlanabilir. Toplumsal ve insani değerler insan yaşamının en önemli yanını oluşturur.

                Değerler toplum için önemlidir. Değerlere uygun davranan insanlar da toplum gözünde değerlidir. Seçeceğimiz meslekten, ülkesi ve insanlık için özveride bulunmaya kadar geniş ve önemli bir alanı kapsar.

                Küçük yaşta öğrenilen değerlerin alışkanlık haline gelmesi okulda alınan eğitimle devam etmelidir. Bu yüzden okulumuzda her ay belirlenen bir değer, öğretmenler tarafından işlenmeye çalışılıyor. İşte bu yüzden bizler şu zamana kadar işlenilen değerlerden oluşan bir program hazırladık. Adına da “Değerler Eğitimi Programı” dedik. Sevgi, saygı, iyilik, fedakarlık ve vatanseverlik konularının ele alındığı programın açılışı Kur’an tilaveti gerçekleştirildi. Piyesler, konuyla ilgili ayet ve hadisler slayt halinde sergilenirken anaokulu öğrencilerinin Türkiye’m rondu büyük beğeni topladı. Program, Kur’an-ı Kerim’e geçen öğrencilere madalya takdimi ile son buldu. 
FAZİLET İNGİLİZCE KIŞ KAMPI

    Yarıyıl döneminde Antalya Papillon Belvil otelde ortaokul öğrencilerimizin katılımıyla ve Özel Üsküdar Ortaokulu İngilizce Zümresi ve Aydın Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen İngilizce kış kampımız oldukça verimli ve eğlenceli geçmiştir. Kamp programımız Okul müdür yardımcımız İlkay Alp, İngilizce öğretmenlerimiz M.Fatih Yalçıner ve Muhammed Raheel tarafından gerçekleştirilmiştir. Yapılan İngilizce uygulama dersleri ve ders dışı yüzme, animasyon ,film ve gezi aktiviteleri ile dolu dolu geçen bir kamp programı olmuştur. Öğrencilerimiz bu kampta İngilizcelerini uygulamalı pratik yapma ve kişisel özgüven kazanma adına birçok deneyim yaşamış oldular. Öğrenci ve velilerimizin memnuniyetlerini ifade ettiği ve tekrarlanmasını istediği bu tip eğitim ve gezi faaliyetlerimiz önümüzdeki dönemlerde de devam edecektir. Siz değerli velilerimizle diğer kamp ve etkinliklerimizde buluşmak  temennisi ile.YUNUS EMRE'Yİ ANMA

Türkçe’nin büyük şairi, medeniyetimizin evrensel sesi Yunus Emre’yi andık!

                Yunus’u bilmek, insanı, insanlığı ve insan sevgisini bilmektir. Bu yüzden Yunus Emre’yi ve onun sevgi mesajını tüm dünyaya ulaştırmak insanlık adına önemli bir kazançtır. Yunus Emre kavganın değil barışın, kötülüğün değil iyiliğin, ayrımcılığın değil birliğin, hasedin değil hoşgörünün kaynağını insanın özünde bulur. Yaşadığımız bu dönemde birbirini anlamayan, sevmeyen, ötekileştiren insanların, Yunus’un sevgi çağrısına kulak vermelerini sağlamak amacıyla Fazilet Koleji öğrencileri olarak bizler Yunus Emre’yi anma programı düzenledik. Programda O’nun en güzel şiirleri, felsefesi dile getirilirken, Tapduk Emre’ye ulaşma çabaları ile  kendini bulma serüveni içinde karşılaştığı Hacı Bektaş Veli görüşmesinin canlandırıldığı tiyatro, katılımcıların büyük beğenisini topladı. 
2. PESA SINAVINDA BAŞARILI OLAN ÖĞRENCILERIMIZ


OKUL TEMSİLCİLERİMİZ SEÇİLDİ

Özel Üsküdar İlkokul ve Özel Üsküdar Ortaokul okul temsilcilerimiz seçilmiştir.
Özel Üsküdar İlkokul okul temsilcilerimiz:
Başkan: Musa Zorlu Başkan Yardımcısı: Beyza Bektaş.
Özel Üsküdar Orta Okulu temsilcilerimiz: Başkan: Zehra Kardil Başkan Yardımcısı: Enes Talha Kaya. ŞİİR YARIŞMASI

29 EKİM Cumhuriyet Bayramı  92. Yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında 7/B sınıfından Zeynep Özemre ikinci olarak dereceye girmiştir. 29 Ekim 2015 Perşembe günü saat 10.00 da yapılan Şemsipaşa Atatürk Anıtı tören alanında eserini okuyarak ödülünü almıştır.

Fazilet ailesinde alınan bu derece bizi gururlandırarak ileriye dönük ümitlendirmiştir. Öğrencimizi en yürekten duygularımızla  tebrik ederiz.

SÖZ SAHİBİ HALK
Bu gün sordum anneme
Cumhuriyet ne demek?
Halkın kendini yönetmesi diye
Açıkladı tek tek
 
Cumhuriyet ,eşitlik demek,
Egemenlik demek,
Demokrasi demek,
Cumhuriyet,insanca yaşamak demek.
 
Kuruldu artık cumhuriyet
Kurulana kadar çok acı çekti bu millet
Vatan uğruna verdi canını Mehmet
Al renkli bayrak için savaştı cesur yürek
 
Her 29 Ekim’de asılır bayraklar
Tüm yurtta neşeyle kutlanır bu bayramlar
Yaşasın bu millet
Yaşasın cumhuriyet
 
Cumhuriyet kuruldu
Yurda neşe doldu.
Teşekkürler millet,
Teşekkürler cumhuriyet
                                   7/B    …….. ZEYNEP ÖZEMRETÜYAP GEZİSİ

12/11/2015 Perşembe Günü TÜYAP Kitap Fuarı'na GEZİ DÜZENLENDİ
TARİH GEZİMİZSİNEMA GEZİMİZ
2014-2015 ÖĞRETİM YILI ETKİNLİKLERİMİZ.

100. YILINDA ÇANAKKALE RUHU

                Çanakkale anlamasını bilen için bir ruhtur, bir diriliştir Çanakkale bir ulusun üzerindeki ölü toprağını silkeleyip ayağa kalktığı gündür. Çanakkale kalptir, gözdür, duygudur… Bu yüzden bizler bu müthiş destanın 100. Yılında kahramanlarımızı çeşitli etkinliklerle bir kez daha andık. Çocuklarımız gösterileriyle memleketimizi ve geleceğimizi korumak için bu topraklara terini, kanını hiç çekinmeden akıtmış tüm kahramanlarımızın emeklerinin boşa gitmediğini ortaya koymuş oldular.
ANAOKULUMUZ

DİKKAT!!!''DİŞ SAĞLIMIZA DİKKAT EDELİM ,DİŞLERİMİZİ FIRÇALAYALIM ,VE KONTROLLERİMİZE GİDELİM.AKSİ TAKTİRDE ÇÜREYEN DİŞ ARKADAŞLARINI RAHATSIZ EDER VE ONLARINDA ÇÜRÜMESİNE SEBEB OLABİLİR ''DEDİ DOKTOR BEY DİŞ MUAYENESİ GEZİMİZ DE:))))
ANAOKULUMUZ

3D SİNEMA KEYFİ:))))''SİHİRLİ EV SİHİRBAZ KEDİ ''FİLMİMİZİ YUNUSLAR VE SİNCAPLAR KEYİF İLE GÖZLÜKLERİNİ DE TAKIP SEYRE DALDILAR.İYİ SEYİRLER:))))

1.SINIFLAR EKMEK YAPIMINI ÖĞRENİYOR

                ÖĞRENCİLERİMİZ FIRINA GİTTİ VE FIRINCILARIN UNU EKMEK HALİNE GETİRMEK İÇİN NELER YAPTIĞINI ÖĞRENDİLER. EKMEKLER PİŞİP FIRINDAN SICACIK ÇIKINCA DA AFİYETLE YEDİLER. 

1.SINIFLAR  ALIŞVERİŞTE

1-A sınıfı öğrencilerimiz annelerinin hazırlamış olduğu alışveriş listelerini ellerine alıp marketin yolunu tuttular. Listedeki ürünleri markette bulup, son kullanma tarihlerine bakıp sepetlerine attılar. Sırayla kasadan geçip fişlerini de almayı unutmadılar. Bilinçli tüketiciler iş başındaydı


1. SINIF ÖĞRENCİLERİ OKUYOR         
      

   1-A VE 1-B SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZ OKUMA YAZMA ÖĞRENMENİN SEVİNCİNİ AİLELERİYLE PAYLAŞTILAR. OKUMA BAYRAMLARINDA ÖĞRENDİKLERİNİ ANLATTILAR , YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER. EĞLENİP, EĞLENDİRDİLER.BİLGİ YARIŞMASI

BİLGİ VE GENEL KÜLTÜR YARIŞMASI’NDA MÜCADELE VAR!

                Özel Üsküdar Ortaokulu öğrencileri Bilgi ve Genel Kültür Yarışması’nda kıyasıya mücadele etti. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ziynet Bilgili’nin sorumluluğunda yapılan yarışmada 5., 6., 7. ve 8. sınıflardan oluşan dört grup hem birbirleriyle hem de zamanla yarıştılar. Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Müzik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Genel Kültür ve İngilizce alanlarından oluşan 22 soru sonunda birinciliği C masasında bulunan Azra Hayat Kakşi, Şevval Su Şentürk, Hakan Yusuf Yıldırım ve Mustafa Fatih kazandılar. Seyircilerin de unutulmadığı ve ödüllü soruların yöneltildiği yarışmanın sonunda kazanan öğrencilerimiz Müdür Yardımcımız Sayın İlkay Alp’in elinden madalyalarını aldılar. Ayrıca yarışma arasında 5. Sınıf öğrencilerinin seslendirdiği İngilizce şarkı ile Müzik öğretmenimiz Sena Erdoğan yönetimindeki canlı enstrüman eşliğinde Berre Uçma’nın söylediği şarkı herkes tarafından ilgiyle izlenerek tam not aldı. Birincilik kazanan öğrencilerimizi kutluyoruz. 
YERLİ MALI HAFTASI


Öğretmenler günümüz kutlu olsun.TİYATRO


OYUNCAK MÜZESİ


KOÇ MÜZESİ GEZİSİ


CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyetin 91. Yılı okulumuzda öğrencileirmizn yağtığı güzel etkinliklerle coşku ile kutlandı. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız verdikleri mesajlarla ve sundukları  etkinliklerle bizlere güzel bir bayram yaşattılar. 


İSTANBUL MARATONU:

Üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış, medeniyetlerin çeyiz sandığı konumundaki kentimizde, Avrupa ve Asya kıtalarını buluşturan 36.  İstanbul Maratonu'nu bu yıl da gerçekleştirmenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Spor bilincine sahip bir nesil yetiştirmek, toplumumuzda spor kültürünü oluşturmak için gerçekleşen etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkürler.
MİMARİMİZİN BAŞKENTİ: EDİRNE !

Yıllar boyu Osmanlı’nın başkenti, 18. yüzyılda ise Avrupa'nın en büyük yedi şehrinden biri olan Edirne tarihi ve mimari açıdan önemli yapıları içinde barındıran, camileri, dini kompleksleri, köprüleri, eski pazar yerleri, kervansarayları ve saraylarıyla yaşayan bir müzedir. Bu tarihsel mirasımızı tanımaları ve kültürel bilincin oluşması için Özel Üsküdar Ortaokulu öğrencileriyle bir gezi düzenledik. Gezimize  Edirne’nin alameti faikası, Mimar Koca Sinan’ın ustalık eseri olan Selimiye Camisiyle başladık.Cuma namazının kılınmasından sonra Rehberimiz Mehmet Bey Selimiyenin o muhteşem mimarisi, akıl ermez sırları ve tarihi önemi hakkında bize bilgiler verdi. Daha sonra Selimiyenin hemen alt kısmında bulunan kapalı çarşısı, Tunca nehri, Sıhhıye, Kırk Pınar güreş alanı, Fatih Sultan Mehmetin eski sarayı ve  Eski Cami gibi önemli başyapıtları görme imkanımız oldu. Gezi boyunca öğrenciler bu yerleri merakla ve heycanla incelediler. Ve tabiî ki Edirneye gelmişken meşhur tava ciğerinin ve kavala kurabiyesinin tadına bakmayı ihmal etmedik. Böyle tarihi bir hazineyi barındıran Edirneyi herkesin görmesini tavsiye ediyoruz.2.-3. VE 4. SINIFLAR MİNİATÜRK’TE

Güzel ülkemizin, doğal ve tarihi güzelliklerinin minyatür hali ile ve tarihi açıklamalarıyla açık havada öğrenme şansı elde ettik. Bir kez daha ülkemizi doğal ve tarihi güzellik açısından muazzam bir zenginliğe sahip olduğunu öğrendik. Yarının büyükleri olan biz küçükler, bu büyük zenginliğe sahip çıkacak ve koruyacağız.
7-A KAKNÜS GEZİ 

7-A sınıfı öğrencileriyle KaknüsYayınevine 21.10.2014 Salı günü bir gezi düzenledik. Öğrencilerimizin  kitaplarla  daha iç içe olmalarını  istedik. Öğrencilerimiz değişik içerikli kitapları inceleme fırsatı bularak hem eğitici hem eğlenceli  bir zaman geçirdiler. Amacımız, bütün öğrencilerimize  kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve  kültür – sanatla ilgilenmelerini sağlamaktır.
5. ve 6. sınıflar Miniatürk ve Koç Müzeleri

Dünya’nın en geniş alanına sahip ve en kısa sürede tamamlanan minyatür kenti olan Minyatürk’te Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş 59 eser İstanbul’dan, 55 eser Anadolu’dan, 12 eser bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere 126 maket eser sergilenmektedir.

                5. ve 6. sınıf öğrencileri Ayasofya’dan Selimiye’ye, Rumeli Hisarı’ndan Galata Kulesi’ne, Safranbolu Evleri’nden Nemrut Dağı kalıntılarına, Kubbetü’s-Sahra’dan Sümela Manastırı’na pek çok kültür ve medeniyetin izlerinin bir araya geldiği parkta, bugün yerlerinde olmayan Artemis Tapınağı, Halikarnas Mozalesi, Ecyad Kalesi gibi eserleri yakından görme fırsatı buldular. Ayrıca oyun parkı bölümünde yer alan trambolinde zıplayarak ve labirentte doyasıya eğlendiler.

                Gezinin ikinci ayağı olan Koç Müzesi’nde öğrencilerimiz birbirinden güzel eski otomobillerin arasında adeta büyülendiler. Uçaklar, matbaa makineleri, trenler, su altı koleksiyonu ve zeytinyağı fabrikasında geçmişe uzanırlarken renkli matematik dünyasında Mimar Sinan’ın köprülerinin sırlarını çözdüler, Leonardo da Vinci’nin Haliç için tasarladığı köprünün detaylarını çözerek kendi köprülerini inşa ettiler, dev sabun köpüğünün içerisine kendilerini hapsedip Pletau kanunları hakkında bilgi sahibi oldular. Ayrıca gezinin son bölümünde “Keşif Küresi”nde tarihin en eski dönemlerine gidip dinazorlar ve dünyanın ilk oluşumunu 3 boyutlu yaşama ve yakından görüp öğrenme fırsatı buldular.

                Sosyal Bilgiler dersi kapsamında gerçekleştirilen her iki gezi boyunca öğrencilerimiz çok yoruldular ama günü mutlu ve pek çok şeyi öğrenmiş olarak tamamladılar. Darısı gitmeyenler başına….

2. VE 4. SINIFLAR JURRASİNLAND’DE

Öğrencilerimizle geçmişte yaşayan hayvanlardan dinozorların  hayatı ile ilgili ilginç bilgiler edindik. Bu gezimiz öğrencilerimizi bilgilendirmenin yanında bize eğlenceli aktivitelerde sundu. Geçmişi geleceğe taşımanın mutluluğunu yaşadık.

1. ve 3. Sınıflar Botanik Bahçe Gezisi

ÖĞRENCİLER DOĞA İLE İÇ İÇE BİR GÜN YAŞADI…

Özel Üsküdar  İlkokulu  1.ve3.Sınıf öğrencileri doğal hayatı görmek,bitkileri tanımak,biraz derslerden uzak temiz hava almak için bu hafta Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesine gittiler.. oldukça geniş araziye kurulmuş bahçede bol bol koştular. Tabi gezerken birçok bitki türünü gördüler. Eğlendiler çoştular.. Sınıf arkadaşları ile unutulmaz bir gün yaşadılar

 

1.sınıf öğrencileri okuma bayramlarını 
büyük bir coşku ile kutladı.ÖZEL ÜSKÜDAR ORTAOKULU BEYLERBEYİ SARAYI’NDA!

Sultan Abdülaziz tarafından yazlık saray olarak yaptırılan Beylerbeyi Sarayı’nı 5. ve 6. sınıf öğrencileriyle gezmeye gittik. II. Abdülhamid’in de son altı yılını geçirdiği bu saray avizeleri, vazoları, tavan süslemeleri ve birbirinden ihtişamlı odalarıyla öğrenci ve öğretmenlerde hayranlık uyandırdı. Zaman tünelinden geçerek adeta o dönemi yaşayan öğrencilerimiz tarihi eserlerimizi muhafaza etmenin, gelecek nesillere aktarmanın önemini yerinde öğrenmiş oldular. USTA DENİZCİ PİRİ REİS’İ ANDIK!

Osmanlı Türklerinde gerçek anlamda haritacılık Piri Reis'le başlar. Bu acemice, emekleyen bir görüntünün aksine, mükemmel bir çıkıştır. Piri Reis'in Kitab-ı Bahriye adlı kitabı bir Türk'ün meydana getirdiği en önemli denizcilik eseri olarak dünyaca selamlanmıştır.Denizcilik alanında zamanının en önemli bilim adamları arasında yer almış olan Piri Reis 1555’te öldüğü zaman, ardında, o güne kadar bilinmeyen birçok deniz bilgileriyle dolu ciltlerce eserle, bugün bile hayranlıkla seyredilen haritalar bırakmıştır. Türk denizcileri arasında başarılı bir kaptan-ı deryâ olan Pîrî Reis, aynı zamanda bir ilim adamı olarak bıraktığı eserlerle tarihin sayfalarında unutulmazlar arasına girmiştir. Biz de Özel Üsküdar Ortaokulu Sosyal Bilimler Zümresi  olarak hazırladığımız bir anma programı ile kendisini  bir kez daha  hatırlamış ve yakından tanımış olduk. OKUL AİLE BİRLİĞİ KAHVALTISI

Özel Üsküdar İlköğretim Okulu  velileri Okul Aile Birliğimizin Dilruba Restaurantta düzenlediği kahvaltıda buluştu.

        Aile ve evlilik terapisti Habibe Algan kahvaltıdan sonra velilerimizin çok yararlandıklarını ve keyif aldıklarını ifade ettikleri‘’ aile içi ilişkiler’’ konulu sunumunu  gerçekleştirdi. Habibe Algan Ailede  sağlıklı  ilişkiler geliştirebilmek  İçin haklı olmanın değil mutlu olmanın tercih edilmesi gerektiğini belirtti ve şunları söyledi:

        Karşımızdaki kişilere saygı duymak onların varlığını kabul etmek, önemli ve değerli olduklarını hissettirmek, olduğu gibi benimsemek  saygı duymak anlamını taşır.Empati İletişimin belki de en önemli öğesidir. Bir anlamda, dış dünyayı karşımızdaki kişinin penceresinden görmeye çalışmaktır. Kurulan bu duygu ortaklığı, iletişimi güçlü kılar.

    Alah rızası için afedici ,hoşgörülü ve fedakar davranmak sevgi bağlarını güçlendirir ve çatışmaları azaltır.Mehmet Akif Ersoy’u andık

Özel Üsküdar Ortaokulu ve İlkokulu öğrencileri İstiklal Marşımızın yazarı Fazilet Şairi Mehmet Akif Ersoy’u andılar. Küçük tiyatrolar, şiirler ve konuşmalarla zenginleşen programda öğrencilerimizin Mehmet Akif Ersoy’u daha iyi özümsedikleri ve İstiklal Marşımızın önemini daha iyi kavradıkları gözlerinden okunuyordu.
ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 99. YILI KUTLU OLSUN!

Çanakkale toplu vuran yüreklerin, birbirine kenetlenmiş gönüllerin zaferidir. Zira Çanakkale silahla iman gücünün çarpışmasıdır. Bu çarpışmadan imanlı yürekler galip gelmiştir. Milletimiz Çanakkale zaferi ile dini, vatanı ve namusu söz konusu olduğunda nasıl bir destan yazacağını tüm cihana göstermiştir. İşte böyle büyük bir zaferi “gönüller zaferi”ni Özel Üsküdar Ortaokulu öğrencileri yaptıkları programla kutladılar. Şiir, Bunları biliyor muydunuz? ve Çanakkale’nin Ruhu isimli piyes çalışmalarıyla tarihimize bir kez daha sahip çıktılar. Çanakkale şehitlerimizi, bu topraklar için toprağa düşen binlerce isimsiz kahramanı rahmet ve minnetle yad ettiler.

 

HALK OYUNLARI YARIŞMASI

2014 Gençlik Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Müsabakaları programında yer alan okullar arası Halk oyunları yarışmasında  İstanbul’daki 1663 İlkokul arasından 4. olma başarısını gösteren okulumuz 3. ve 4. sınıf öğrencileri: Efe Ali Bilgen, Yusuf Kaan Şenkardeşler, Rengin Betül Aydın, Gülistan İrem Zorlu, Kadir Kaan Turna, Beyza Bayraktar, Zeynep Su Keskin, Muhammet Ali Kırımlı, Azra Hayat Kakşi, Melisa Ordukuzgun, Mehmet Ömer Soyyiğit’i ve Halk Oyunları Öğretmenimiz Oğuzhan ÇEHRELİ’yi tebrik ediyoruz.

Uzun süredir yoğun şekilde çalışmalarını yürüten ekibimiz müzik, repertuar ve kostüm bakımından oldukça zengin bir duruş sergiledi. Gerek yarışma içinde gerekse sahne gerisinde tam bir takım olduğunu bir kez daha gösteren ekibimizin yardımlaşma ve dayanışması diğer tüm ekipler tarafından takdir ile karşılandı. Yarışma öncesinde ve sonrasında pek çok kesimden tebrik alan bu takım duruşu çıktığımız yolda ne kadar haklı ve doğru şekilde ilerlediğimizi bizlere bir kez daha göstermiş oldu.

Başarılarını arttırmakta kararlı olan ekibimiz çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.


TİYATRO- KASIM 2013

10 Ekim 2013 Perşembe günü ''KELOĞLAN''isimli tiyatro oyununu okul konferans salonunda büyük bir keyifle izledik.Öğrencilerimiz  eğlenceli dakikalar geçirdi...

MİNYATÜRK GEZİSİ- KASIM 2013

MİNYATÜR TÜRKİYE TURU!

                Ayasofya’dan Selimiye’ye, Rumeli Hisarı’ndan Galata Kulesi’ne, Safranbolu Evleri’nden Sümela Manastırı’na kadar pek çok kültür ve medeniyetin izlerinin bir araya getirildiği açık hava parkında Özel Üsküdar Ortaokulu öğrencileri kısa sürede muhteşem bir Türkiye turu yaptılar. 122 eserin sergilendiği dünyanın en geniş maket alanına sahip Minyatür kentinde öğrencilerimiz hem doyasıya eğlendi hem de Osmanlı coğrafyasında bulunan farklı medeniyetlere ait anıtsal eserlerin minyatürlerini görme fırsatı elde ettiler.
BİLİM GEZİSİ  - EKİM 2013 

UÇURTMA MÜZESİ

2-A sınıfı bu gezisi ile çeşitli uçurtmaları inceledi. Uçurtmanın tarihçesi ile ilgili bilgi edindi. Minikler uçurtma yapmanın zevkine vardı. Bu gezi sayesinde hem el becerilerini ortaya koydular hem de çok eğlendiler.ÖZEL ÜSKÜDAR İLKOKULU KOÇ MÜZESİ’NDE

OKULUMUZ 2. , 3. VE 4. SINIF ÖĞRENCİLERİ GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ULAŞIM ARAÇLARINI TANIMAK İÇİN GİTTİKLERİ MÜZEDE GÖRDÜKLERİNİN GÜZELLİĞİNİN YANI SIRA BİLGİ DAĞARCIKLARINI DA GELİŞTİRDİLER.

 2. VE 3. SINIF ÖĞRENCİLERİ “İŞTE GÜNEŞ SERGİSİ” İLE GÜNEŞİN SONSUZ ENERJİ GÜCÜNÜ VE GELECEĞİN ENERJİ KAYNAĞI OLARAK KULLANIMINI TANIDILAR, İLGİNÇ DENEYLER, BİLGİ OYUNLARI VE BİLGİSAYAR ANİMASYONLARI YOLUYLA GÜNEŞİN İÇİNE DOĞRU BİR YOLCULUĞA ÇIKTILAR.
ÖZEL ÜSKÜDAR İLKÖĞRETİM OKULU HATIRA ORMANI

İSTANBUL VALİLİĞİ OKULLAR ORMANI PROJESİNE ÖZEL ÜSKÜDAR İLK VE ORTA OKULUNDAKİ ÖĞRENCİLERİMİZ BÜYÜK BİR İSTEKLE KATILDILAR. OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİ TAM 500 FİDAN BAĞIŞLADILAR. İSTANBUL ÇAVUŞBAŞI’NDA FİDAN DİKİMİ İÇİN AYRILAN  ALANA ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE GİTTİK VE  ÖĞRENCİLERİMİZ KENDİ ELLERİ İLE FİDAN DİKİMİNE YARDIMCI OLDULAR. KATILAN BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZİN ARTIK ÖZEL ÜSKÜDAR İLKÖĞRETİM OKULU HATIRA ORMANINDA BİRLİKTE BÜYÜYECEKLERİ BİRER TANE FİDANLARI VAR.


 

ÖZEL ÜSKÜDAR İLKOKULU 2.SINIF ÖĞRENCİMİZ İPEK NAZ TÜRKKAN ‘IN RİTMİK CİMNASTİK TEKİ BAŞARISI

İSTANBUL GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU RİTMİK CİMNASTİK MİNİKLER YARIŞMASINDA 2.SINIF ÖĞRENCİMİZ İPEK NAZ TÜRKKAN  İSTANBUL  İL  3. SÜ OLMUŞTUR.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI OKULUMUZDA COŞKUYLA KUTLANDI !

  Yüce meclisimizin milli egemenliğimizin 93. Yılını skeç, koro, rontlar ve folklör eşliğinde neşe içerisinde kutladık. Programa  velilerimizin katılımı da bir hayli yoğun oldu.Okul Müdürümüz Sayın Ahmet Meral’in kaleme aldığı, İl Milli Eğitimin düzenlediği ‘Örnek Tiyatrolar Yarışması’ nda 3.lük alan ‘ HASIR BİLEZİK ’ adlı oyunu da keyifle izledik.

                                                               Daha nice bayramlara ...


HARBİYE ASKERİ MÜZE GEZİMİZ

İstanbul'un Harbiye semtinde bulunan, 54.000 m²lik bir alan üzerinde kurulu 18.600 m²lik binasıyla bir yapılar kompleksi olan Harbiye Askeri Müzesi’ne 7. ve 8. sınıflarla gezi düzenledik. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ziynet Bilgili’nin uygulamalı Sosyal Bilgiler dersi kapsamında gerçekleştirdiği gezide öğrenciler, Osmanlı Devleti’nin kuruluş döneminden yıkılışına kadar geçen zaman içinde gerçekleştirdiği savaşlarda, I. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Kore Savaşı ve Kıbrıs Harekatı’nda kullandığı askeri malzemeleri, panoramik savaş alanlarını ve Mustafa Kemal’in Harp Okulu’nda okuduğu sınıfı yakından görme fırsatı buldular. Ayrıca geniş bir alana yayılan Mekteb-i Harbiye binasının Osmanlı Devleti’ne subay yetiştirmek amacıyla II. Abdülhamid tarafından yaptırıldığını öğrendiler.

 

 

 

İNGİLİZCE TİYATRO

    Okulumuzda vermekte olduğumuz  yoğun İngilizce programımızı pekiştirmek amacıyla 1. kademe öğrencilerimizle BEANIE  THE LITTLE FISH adlı oyunu, 2. kademe öğrencilerimizle de Shakespeare ‘in  THE TEMPEST adlı muhteşem oyununu izledik öğrencilerimizin bu oyunları izlerken çok büyük zevk aldıklarını gözlemledik.

 

YUNUS GÖSTERİSİ GEZİSİ

18 Nisan 2013 Perşembe  günü anasınıfı,1-A,1-B,2-A ve 3-A sınıflarıyla ‘’ İstanbul Dolphınarıum Yunus Gösteri Merkezine’’ gidildi.Fok balıklarının dansları,notalara bakarak balinanın  şarkı söylemesi,eğitmeniyle dans eden fok balığı, gülücükler saçan yunusların renkli görüntülerini izleyen çocuklarımız   ve biz öğretmenler çok eğlenip neşeli dakikalr geçirdik.Eğlencenin yanında yunusların ‘’en zeki hayvan’’olduğunu öğrendik.

 

 

 

PANAROMİK MÜZE GEZİSİ YAPILDI

Gezi, Tanıtım, Turizm ve İstanbul Kulübü tarafından Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne okulumuz 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri ile gezi düzenlendi. Top seslerinin, Mehter Takımı’nın ve Osmanlı atlarının kişnemesinin efekt olarak verildiği panoramik müzeye tarihi yolculuk yapan öğrencilerimiz müzeye ilk girişte eserin gerçek boyutlarını kavrayamadıkları için kısa bir şok yaşadılar. Ders kitaplarından öğrendikleri İstanbul’un fethini yaşayarak görme fırsatı buldular. Ayrıca müze yakınlarında bulunan Türk Dünyası Kültür Mahallesi’ni de gezme fırsatı bulan öğrencilerimiz Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan, KKTC, Tataristan, Başkurtistan ve Balkanlar Medeniyet Merkezi olmak üzere 9 ülkenin daha kültürel öğelerini görme fırsatını yakaladılar.

 

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ 98. YILINDA ANDIK…

VATAN İÇİN ÖLÜME KOŞANLAR…

Tarihimizin en hüzünlü zaferidir Çanakkale. Yokluklar içindeki bir milletin, çağın en güçlü devlet ve silahlarına topyekûn direnişinin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadele değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir. Bu cephenin isimsiz kahramanları, vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye koşarken asla geri dönmeyi düşünmemişlerdir. Çanakkale Zaferi’ni elde etmekle, sadece bir zafer değil, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamını da sağlamışlardır. 

Aradan geçen 98 yıla rağmen övgülerin en güzeline layık olan Çanakkale şehitleri asla unutulmayacak, Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaklardır. Özel Üsküdar Ortaokulu bu amaçla her yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkale şehitlerini andı. Çanakkale Zaferi’nin kahraman kadınları ile ölüme koşan liseli gençleri de unutulmadı. Öğrencilerimizin  canlandırmalar ve piyeslerdeki performansları göz doldururken izleyenlerin de büyük ilgisini topladı.

 

ÖZEL ÜSKÜDAR İLKOKULUNDA TİYATRO FESTİVALİ

   25 Mart 2013  Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda  Tiyatro Yansımanın sergilediği’’Masallar Ormanı’’ adlı oyun izlendi.Çevre okullardan davetli  öğrenci grupları bu etkinliğe yoğun ilgi gösterdiler,oyun sonunda misafir öğrencilerimize balonlar hediye edilerek uğurlandılar..Grup Yansıma ve gelen misafirlerimize teşekkürler ediyoruz…

 

 

 

 

ÖZEL ÜSKÜDAR İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ ‘’HASIR BİLEZİK’’ TİYATROSUNU SEYREDALDI:

 

MİNİK SERÇELER ARTIK OKUYOR…..

Sevgi çiçeklerimiz , okuyup yazabilmenin sevincini büyükleriyle paylaştılar. Bir dönem boyunca çalıştılar çabaladılar eee sonunda başarmanın mutluluğunu doyasıya yaşadılar.

Minik afacanlarımızın okuma heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Onları izlemeye gelen anne babaları ise, öğrencilerimizden daha heyecanlı tavırları ile çocuklarının resimlerini çekme telaşındaydılar. Hepimiz onlarla gurur duyduk.

 
 
ANKARA-POLATLI BELEDİYESİ’’HALA ANLATACAK MASALLARIMIZ VAR!’’ MASAL YAZMA YARIŞMASI
Polatlı Belediyesi Hala Anlatacak Masallarımız var adlı masal yarışmasının sonuçları TYB Ankara  Merkezinde, Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, TYB Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan ve İbrahim  Ulvi Yavuz'un katıldığı toplantıyla kamuoyuna açıklandı.

Polatlı Belediyesinin düzenlediği 2. Masal Yazma Yarışmasına Türkiye, Almanya, Bulgaristan ve  Kazakistan’dan toplam 2 bin 2 yüz eser katıldı.
TYB, TRT ve Belediyeden üyelerin bulunduğu seçici kurul yaklaşık 2 aylık titiz bir çalışmayla dereceye  giren eserleri tespit etti.
Polatlı Belediyesinin Türkiye Yazarlar Birliği ve TRT Çocuk kanalının desteğiyle düzenlediği ‘’Hala  Anlatacak Masallarımız var’’ adlı masal yazma yarışmasına 15 yaş altı çocuk kategorisinde 1260 , yetişkin kategorisinde ise 940 masal başvurusu gerçekleştirilmişti.
Polatlı Belediyesinin, Türkiye Yazarlar Birliği ve TRT Çocuk Kanalıyla birlikte düzenlediği  Hala Anlatacak Masallarımız var adlı Masal Yazma Yarışmasında     Çocuk  kategorisinde ise6-B Sınıfından Berire YILMAZ    ,          Kopyalanıyorum adlı masalıyla Türkiye Yazarlar Birliği tarafından dereceye    layık görüldü.
 
 
 Tarihi dizilerde gerçekler neden çarpıtılır? Sonuçları nelerdir? Adlı Panel Yapıldı
  
 
 
 
ANASINIFI GÖSTERİSİ
  Anasınıfımızın  parlayan yıldızları ve minik çiçekleri  1.dönemi Coşkulu bir gösteriyle kapattılar. Çocuklarımız özgüven  içerisinde oyunlarını sahnelediler..Sevgili anne ve babalarımız alkışlarıyla çocuklarımızı Coşkulandırdılar...
 
 
 
 
 
 
MUSİKİYE DEM VURAN NAMELER
 
 
UNESCO TARAFINDAN 2012 YILI ŞAİR NABİ VE BESTEKAR ITRİ YILI
SEÇİLMİŞTİR. OKULUMUZDA DA BU KAPSAMDA DEĞERLİ MÜZİSYENLERİMİZDEN BAHRİ GÜNGÖRDÜ’NÜN VE NEYZEN YASİN ÖZÇİNİ’NİN KATILIMLARIYLA ÖLÜMÜNÜN 300. YILINDA BUHURİZADE MUSTAFA ITRİ’Yİ ANIDIK.
 
 
 
 
OLİMPİYAT ŞAMPİYONU ASLI ÇAKIR ALPTEKİN’ İN
 
 
KARTEPE GEZİSİ
Özel Üsküdar İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen Kartepe gezisinde
öğrencilerimiz  kartopu  ve kızak kayarak zamanlarını güzel bir
şekilde geçirmişlerdir.
 
 
 
 
 
 
TÜYAP KİTAP FUARI GEZİMİZ
8.sınıf öğrencilerimiz 22.11.2012 tarihinde Türkçe öğretmeni Emrullah Karahan ve sınıf rehber öğretmeni Sümeyye Taşcıoğlu rehberliğinde TÜYAP Kitap Fuarı'nı ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz sayısız stand arasında kitapları incelemenin heyecanını yaşadılar. Özellikle tarih ve macera alanında ilgileri yoğunlaşan
öğrencilerimiz, birçok kitap alarak fuardan ayrıldılar.
OKULUMUZA ZİYARETİ  

1500 M. KOŞU YARIŞI OLİMPİYAT ŞAMPİYONU MİLLİ ATLET ASLI
ÇAKIR ALPTEKİN  OKULUMUZU ZİYARET EDEREK,
ÖĞRENCİLERİMİZİN SORULARINI CEVAPLAMIŞTIR.

 
 

HAYALLERİNE DOKUN
6. sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersinde hazırladıkları performans çalışmalarını “Hayallerine dokun” başlığıyla sergilediler. Öğrenciler bilimsel araştırma basamaklarını kullanarak merak ettikleri konuları araştırdılar. Hazırlanan kokteylle renklenen sergide öğrencilerimiz öğrendiklerini öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaşma fırsatı buldular
 
 
TOPKAPI GEZİSİ
 
 
Gezi, Tanıtım ve Turizm KulübüRehber Öğretmeni Ziynet Bilgili tarafından düzenlenen Topkapı Sarayı gezisi öğrencilerimizin tarihle iç içe vakit geçirmelerine, ecdadını yakından tanımalarına olanak sağladı. Padişah kıyafetlerini, kullandıkları silahları, birbirinden değerli eşyaları ve elbette Kutsal Emanetler’i görme fırsatı bulan öğrencilerimiz  zaman tünelinden geçerek adeta büyülendiler.
 
SPOR OKULU
  
Spor Okulu olarak çalışmalarımız Basketbol , Futbol ve Taekwondo branşlarında yapılmaktadır. Çalışmalarımız yaş grupları ayarlanarak uygulanmaktadır. Çalışma programlarımız teorik ve uygulamalı olarak hazırlanmakta olup yaş gruplarına göre
dağıtılır. Branşlarımız ile ilgili temel bilgiler,  teknik ve taktik üzerindeki uygulamalı
çalışmalar yapılmaktadır. Spor okulu  olarak genel branş  bilgileri  çerçevesinde uygulamalar yapılmaktadır. Spor Okulu olarak çalışmalarımız Basketbol , Futbol ve Taekwondo branşlarında yapılmaktadır. Basketbol bilgisi, Basketbol temel hareketleri,Futbol bilgisi, Futbol temel hareketleri, Koordinasyon konuları üzerinde teorik ve uygulama alışmaları yapılmaktadır.Aynı şekilde Taekwonda branşı içinde temel bilgiler uygulamalı olarak verilmektedir.
 
MENAR MENTAL ARİTMETİK
Öğrencilerimizin Matematik alanındaki korkularını yenmek ve dört işlemin (toplama, çıkarma, çarpma ve bölme) daha güçlü bir biçimde kavranmasına yardımcı olmak maksadıyla okulumuzda MENAR MENTAL ARİTMETİK programı uygulanmaya başlandı.
 
 
 
HIZLI OKUMA VE ZİHİNDEN MATEMATİK
Kişisel gelişim uzmanı SERTAÇ GÜNGÖR bey tarafından
8.sınıf öğrencilerine, SBS ye takviye amaçlı ‘HIZLI OKUMA ‘ eğitimiverilmektedir. Dört haftalık bir eğitim olan bu aktivite sayesindeöğrencilerimiz okuma ve anlamada hız kazanacak, SBS ortalamaları artacaktır.

Kişisel gelişim uzmanı SERTAÇ GÜNGÖR bey tarafından
5.,6. Ve 7. Sınıf öğrencilerine matematik derslerine takviye amaçlı ‘Zihinden Matematik ‘ eğitimi verilmektedir. Dört haftalık bir aktivite olan bu eğitim sayesinde dört işlem yaparken hız kazanacaklar ve kolay yoldan dört işlem yapabilmenin tekniklerini  öğreneceklerdir.


 
 
 
 
 
34.İSTANBUL AVRASYA MARATONU BİZİMLE ŞENLENDİ
 
 
 
 
 
 
 
İNCELEDİK, ARAŞTIRDIK, GÖZLEMLEDİK
Anasınıfı ,1/A ve 1/B sınıfı öğrencileriyle el değmedenüretilen ekmeğinyapımını görmek için Kartal Halk Ekmek Fabrikasına gittik. Bizi kapıda fabrikanın
güler yüzlü personelleri karşıladı. Hepimiz galoş
ve  bonelerimizi giydik.Fabrikada  her yer tertemizdi. Ekmek kokularını takip
ederek makinelerin bulunduğu üst kata çıktık. Önce ekmek hamurunun yoğrulmasını, ardından top şeklini alıp dönme dolaba geçmesini izledik. Hamurlara ekmek şeklini veren makineye sıras ile yerleşen ekmelerin üzeri çizilerek fırına gönderilmesini,fırına giren ekmeğin nasıl kabardığını ve kızararak piştiğini ışıklı fırın penceresinden gözlemledik.Pişen ekmeklerin kaydıraktan kayarak alt kata inmesi en eğlenceli yeriydi.Bütünbunları izlerken  anasınıfı  öğrencimiz Alaettin Kaan Köse’nin’’ ekmeklerin dünyaya bu şekilde geldiğini bilmiyodum’’diyerek şaşkınlığını belirtmesi hepimizigüldürdü. Dönüşte öğrencilerimize  mis gibi kokan altınekmekler ikram edildi.
  
  
  
3-A DA EV GEZİSİ
3-A ‘NIN SORUMLULUK SAHİBİ
ÖĞRENCİLERİ , SORUMLULUKLARININ KARŞILIĞINI ARKADAŞLARININ EVİNE GİDEREK
ALDILAR. YEMEK VE MEYVELER YENDİ, OYUNLAR OYNANIP DANS EDİLDİ, HEDİYELER
ALINDI. ARKADAŞLARI İLE UNUTAMAYACAKLARI BİR GÜN GEÇİRDİLER.
 
 
 
 
  ÖZEL ÜSKÜDAR ORTAOKULU’NDA CAMBRIDGE SINAVLARINA HAZIRLIYORUZ
Öğrencilerimizi, Cambridge Young Learners Examination (YLE) olarak da
bilinen İngilizce sınavlarına hazırlıyoruz. YLE sınavlarına tüm dünyada yüzbinlerce öğrenci katılmaktadır. Hem ileride girecekleri İngilizce sınavlarına hazırlık hem de İngilizce öğrenimlerine destek olması açısından bu sınavların önemi büyüktür.
YLE sınavlarının asıl amacı, öğrencilerimizin dil becerilerini
arttırmalarını teşvik etmektir. Cambridge YLE sınavları, İngilizce öğretimi alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından İngiltere'de hazırlanmaktadır.
Bu sınavlar okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçmektedir.İçeriğinin resimli ve renkli olması öğrencileri sınav stresinden ve başaramamakorkusundan uzak tutmaktadır.

YLE sınavları üç düzeyde gerçekleşmektedir. Birinci düzey “Starters”
orta düzey “Movers” ve ileri düzey “Flyers” olmak üzere öğrencilerin dil
gelişimini, dil becerilerini anlamamızda ve değerlendirmemizde yardımcı
olmaktadır. 
 
ÇEVRE BİLİNCİ
 
 
 
 
ÖZEL ÜSKÜDAR İLK ÖĞRETİM OKULU 23  NİSAN KUTLAMALARI
  
  

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI OKULUMUZDA COŞKUYLA KUTLANDI. ÇOCUKLARIMIZIN YAPTIĞI GÖSTERİLER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI. ÇOCUKLARIMIZ BU GÜNÜ SEVİNÇ VE MUTLULUKLA KUTLADILAR.
 

  
TÜBİTAK’IN DÜZENLEDİĞİ
"Bu Benim Eserim" Proje Yarışmasında
ipi gögüsleyen  MATEMATİK
PROJEMİZ  ŞİMDİ  BÖLGE SERGİSİNDE !!!!!            Okulumuz Proje Danışmanı Kaan
KARAHAN ve Matematik Öğretmenimiz
Erhan Türedi yönetiminde 7/ A Sınıfı öğrencilerimizden Serhat ÇİFTÇİ ve Ebrar
SENA İSKENDER’İN hazırladığı “Trafikte Sık Şerit  Değiştirmenin Kişisel ve Toplumsal
Ekonomilerimize Zararlarının Hesaplanması ”

konulu projemiz, il değerlendirmelerini başarıyla geçmiş veÜsküdar İlçesindesergilenmeye hak kazanan 3 matematik projesi arasına girmiştir.Büyük başarı kazanan projemiz; 10 – 12 Nisan 2012 tarihleriarasında Bağlarbaşı Kültür Merkezinde sergilenecektir.
 
Çanakkale Zaferi’
Çanakkale Zaferi’nin 97. Yıldönümü münasebetiyle
kutladığımız programda öğrenci ve velilerimiz duygusal anlar yaşadılar.“Çanakkale’nin Son Kahramanları” adlı oyunda öğrencilerimiz sergiledikleri performansla o günün ruhunu yansıttılar.
 
MASKMAN  ve MONTY OKULUMUZU ZİYARET ETTİ
KID’S BOX 1 kitabımızın karakterlerinden MASKMAN ve MONTY ‘nin ziyareti bizleri çok sevindirdi. Kitaplarda
gördüğümüz karakterleri karşımızda görünce hem çok şaşırdık hem de çok
sevindik, MONTY ve MASKMAN ile birlikte şarkılar söyledik, oyunlar oynadık,
resimler çekildik…. O kadar çok eğlendik ki zamanın nasıl geçtiğini anlamadık,maalesef ziyaretlerinin sonuna gelmiştik ama MASKMAN’inbizlere bir  süprizi vardı, bizlere  sertifikalarımızı verdi…. Bu unutulmaz gün için   MONTY VE MASKMAN ‘e çok teşekkürler….
 
 
  
OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİ KEMAN VE GİTAR EŞLİĞİNDE
KONUKLARIMIZA MÜZİK ZİYAFETİ VERDİLER.
 
 
 
 
 
 
SAĞLIKLI YAŞAM
 
2. SINIFLARIMIZ HER GÜN BELLİ MEYVE, KURUYEMİŞ  VE EV YAPIMI YİYECEKLER GETİREREK SAĞLIKSIZ ÜRÜNLER TÜKETMEK YERİNE SAĞLIKLI BİR YAŞAMI TERCİH EDİYORLAR.  HAFTANIN BİR GÜNÜ DE ÖDÜL OLARAK KANTİNE GİDİYORLAR.  BİRLİKTE YAPTIKLARI BU
ETKİNLİKLERLE  BOL BOL DA EĞLENİYORLAR.
 
 
 
 
BİLGİ YARIŞMAMIZ YAPILDI
 
ÖZEL ÜSKÜDAR İLK ÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ BİLGİ YARIŞMASI SIRASINDA ÇOK HEYECANLIYDILAR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       
 
 
 
 
                            
             
                                                           
 
 

Cambridge Engilish: Flyers (YLE Flyers)

Young Learners English: Flyers olarak da bilinen Cambridge English: Flyers, çocukların dil öğrenme serüveninin bir parçasıdır.  Çocukların temel seviyede günlük sözlü ve yazılı İngilizce ile başa çıkabildiğini göstermenin mükemmel bir yoludur.  Ayrıca bu sınav okuduğunu anlama, yazma, dinleme ve konuşma becerilerin destekleyen sınavlardandır. 7 senedir okulumuzun öğrencileri bu sınavlara hazırlanmakla beraber son 4 yıldır okulumuzda bu sınav yapılmaktadır.

Bu sınavlar sonucunda, eğitim ve iş amaçlı uluslararası kabul görmüş sertifikalar verilir. Özel Üsküdar ortaokul öğrencileri ise Flyers sınavının başarısını kutlayan, özgüvenini artıran ve iletişim becerilerini geliştirdiği için kendisini ödüllendiren bir Cambridge English ödülü almışlardır.

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret456488